Răspuns :
Răspuns:
CV= 3800 ml
VIR= 1650ml
Explicație:
VC= VR/3= 500 ml
CPT= CV + VR => CV= 5300-1500= 3800 ml
CV= VIR+VER+VC => 3800=VIR+VER+500
3300= VIR+VER si cum acestea sunt egale rezulta ca VIR= 3300/2 adica 1650ml
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Biologie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!