bunica pregateste o porție de zacusca pentru iarna. calculeaza ce suma trebuie sa plateasca ea pentru a cumpara 4kg de ciuperci, 2 kg de ceapa,5kg de vinete si 5 kg de ardei.Ce suma ar cheltui bunica daca ar vrea sa pregateasca doua portii de zacusca?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!