Răspuns :
Răspuns:
Explicație:
md= 20g NaCl
mapa= 120g
c=?
c= md .100 : ms
ms= md + mapa
ms= 20 + 120=140g sol.
c= 20 .100 : 140= 14,28%
Răspuns:
md= 20g NaCl
mapa= 120g
C=?
ms= md + mapa= 20 + 120=140g
C= md x100 / ms
C= 20x00/ 140= 14,28%
Explicație:
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!