2. Luca a cumpărat 6 caiete și 4 creioane. Un caiet costă cât trei creioane. Dacă ar fi cumpărat un creion și două caiete, ar fi plătit 21 de lei. Cât costă un caiet? Dar un creion? repede este urgent primul dau coroana
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!