Buna,raspuns de clasa a 4 a va rog.

Răspuns:
Explicație pas cu pas:
1.
A perete = 6 m^2 = 60000 cm^2
A poza = 600 cm^2
60000 : 600 = 100 poze
_______________
2.
745 lei x 3 = 2235 lei costa nous aparat fara garantie
2235 lei : 4 = 558,75 lei este garantia
2235 lei + 558.75 lei = 2793,75 lei este suma platita