👤

Buna,raspuns de clasa a 4 a va rog.​

Bunaraspuns De Clasa A 4 A Va Rog class=

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

1.

A perete = 6 m^2 = 60000 cm^2

A poza = 600 cm^2

60000 : 600 = 100 poze

_______________

2.

745 lei x 3 = 2235 lei costa nous aparat fara garantie

2235 lei : 4 = 558,75 lei este garantia

2235 lei + 558.75 lei = 2793,75 lei este suma platita