6. Observă prețurile produselor în funcție de cantitate. Ajută elevii să calculeze preţul pentru fiecare dintre situații: a) Elena cumpără 25 g de ardei iute.
b) Matei cumpără 10 kg de mazare
c) Sofia cumpara 100 g de mix condimentat. Va rog ajutați-mă dau coroana și inima!
