👤

Cate sticle de 500 ml vor goli intr-o jumatate de zi 10 copii​

Răspuns :

Răspuns:

500:2 =250 (jumatate)

250×10=2500(copiii)

2500+250=2750 ml ( 2750 de copiii au golit sticlele)

Explicație pas cu pas:

Sper ca e corect