👤

Observă datele din tabel pentru a descoperi cum şi-a cheltuit o familie bugetul pentru un week-end la munte. Află care a fost bugetul inițial al familiei.​

Observă Datele Din Tabel Pentru A Descoperi Cum Şia Cheltuit O Familie Bugetul Pentru Un Weekend La Munte Află Care A Fost Bugetul Inițial Al Familiei class=

Răspuns :

Răspuns:

cazare =400lei :2=200lei

masă=200lei:4=50lei

Înscriere echipament schi=50lei×3=150lei

V:200lei +50lei +150lei =250lei+150lei =400lei

Nustiu dacă totul este corect, dar spor la teme!

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari