👤

Ion a cumpărat 2 pâini la prețul de 6 lei o pâine. Cati bani a cheltuit Ion?​

Răspuns :

2 × 6 = 12 lei ( a cheltuit Ion )

Răspuns:

6×2=12lei

12lei

sper te am ajutat