Bună!Cine mă poate ajuta și pe mine cu aceasta problema trebuie cu 5 întrebari dau coroană. Mulțumesc!

Răspuns:
Păi avem asa:
Explicație pas cu pas:
1 galeata afine= 3 l suc
3 găleți afine= 9 l suc
Deci Ana are 9 l de suc pe care îl vândă cu 8 lei litrul. Asa ca: 8×9=72
72 lei a încasat Ana pe sucul ei de afine.
Sper sa iti fie de folos!