Răspuns :
Răspuns:
MH3PO4= 3x1+31+4x16 = 98 g/mol
MCaCO3=40+12+3x16=100g/mol
MNaOH=23+16+1=40g/mol
MKCl=39+35,5=74,5g/mol
MMgSO4=24+32+4x16=120g/mol
Explicație:
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!