îmi trebuie repede
dau coroană
trebuie și cu proba
Vă rog ajutațimă

Răspuns:
Explicație mai jos
Explicație pas cu pas:
a) 19.395+32.278=51.673
51.673-32.278=19.395
134.204+101.904=236.108
236.108-101.904=134.204
b) 14.806-6.997=7.809
7.809+6.997=14.806
590.203-495.334=94.869
94.869+495.334=590.203
c) 27.931-15.026=12.905
12.905+15.026=27.931
315.402+2.364=317.766
317.766-2.364=315.402
Sper ca te-am ajutat ai si proba facuta