Răspuns :
se da: Rezolvare:
F=B•I•L
l=F/B•I•sin
I=1.2A
B=0.4T l=0.6N/
0.4T•1.2A•1/2=0.25m
F=0.6
sin <30°
l-?

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!