Răspuns :
La un magazin de fructe , se vând : pere , prune și piersici . a) Dacă 3 prune costa 18 lei , o pară câți lei costa?Justifica răspunsul dat. b) Câte piersici poți vinde încât sa coate 48 de lei ? Justifica răspunsul dat.
COROANĂ TE ROG !!!
COROANĂ TE ROG !!!
dacă 3pixuri 18lei
afla cate pixuri costa 48lei ,dar cat costa un pic
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!