1. Bunica a vândut intr-o zi 5 kg mere, 4 kg. struguri şi 6 kg pere si a primit 290 lei. A doua zi a vândut 4 kg. mere. 5 kg, struguri şi 4 kg pere si a obţinut 265 lei, iar a treia zi a primit 480 lei pentru 9 kg. mere. 9 kg. struguri şi 5 kg. pere. Cât costă un kg. din fiecare, dacă prețul a fost acelasi de fiecare data?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!