3. Bunica a cumpărat 5 kg de castraveți și 9 kg de vinete și a plătit pentru toate 83 de lei. Mama a cumpărat 8 kg de castraveți și 9 kg de vinete și a plătit 95 de lei. Cât costă un kg de vinete? Dar unul de castraveţi? VĂ rog!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!