👤

plssssssss!!!! repede ​

Plssssssss Repede class=

Răspuns :

m=2500g
densitatea=5g/cm cub
V=?
Densitatea o vom nota cu D
D=m/V ==> V=m/D=2500/5 ==> V=500 cm cub
V=500cm cub=0,5dm cub\ 500•10^-3 dm cub
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari