👤

mama doreste sa cumpere 2,5 m de panza pentru a confectiona o fata de masa. Daca metrul liniar de panza costa 27,60 lei, atunci mama a plătit..... lei​

Răspuns :

Răspuns:

27, 60 × 2,5 = 69 lei

R : 69 lei

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari