Răspuns :
Răspuns:
o pîine...?lei } 3
jumate de pîne...? lei } lei
Rezolvare:
1) 3-1=2lei costa o pîine
2)3-2=1 leu costa jumate de pîine
Răspuns: 1 leu costă jumate de pîne 2 lei costă o pîine
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!