👤

Ștefan pleacă de acasă spre școală iar după două minute pleacă spre aceeași școală și Andrei fratele mai mare dacă Ștefan merge cu o viteză de 50 m pe minut Andrei merge cu o viteză de 60 și 2,5 m pe minut iar distanța dintre locuință și școală este de 650 m aflați la ce distanță de școală Andrei Îl va ajunge pe Ștefan.
Va rog,repedeee!​


Răspuns :

50x2=100
60x2,5=150
150+100=250
650:250=2,6
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari