Răspuns :
4 kg c ...... 3 kg v ...... 39 lei
7 kg c ...... 3 kg v ....... 57 lei
_______________________
7 - 4 = 3 kg cireșe ( in plus )
57 - 39 = 18 lei
18 : 3 = 6 lei ( costă 1 kg de cireșe )
6 × 4 = 24 lei ( costa 4 kg de cireșe )
39 - 24 = 15 lei ( costă 3 kg de vișine )
15 : 3 = 5 lei ( costă 1 kg de vișine )
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!