👤

Problema 20
S-au procurat ...​


Problema 20 Sau Procurat class=

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

a)12,6+20,2=32,8lei

b)3kg mere=3,2lei

2kg pere=6,7lei

Merele sunt mai ieftine cu 3,5kei