👤

un cățel consumă zilnic 300 ml de lapte. Câți mililitri consumă în trei zile? Dar șapte zile?​

Răspuns :

Răspuns:

300×3=900ml (în trei zile)

300×7=2100ml (în șapte zile)

Sper ca te-am ajutat

Cati ml consuma în 3 zile?

300×3=900 ml

Cati ml consuma în 7 zile ?

300×7=2.100