👤

Pentru a înfrumusețarea unei scoli au fost cumpărate 36 plante roșii și 14 de culoare alba prețu total e de 300 lei cit costă o plantă.

Răspuns :

36 + 14 = 50 plante ( cumpărate in total )

300 : 50 = 6 lei ( costă o planta )

Răspuns:

Bunaa!

36+14=50(plante in total)

300lei:50=6lei(costa o planta)

Sper ca te-am ajutat!!! :)))

Succes!