Răspuns :
36 + 14 = 50 plante ( cumpărate in total )
300 : 50 = 6 lei ( costă o planta )
Răspuns:
Bunaa!
36+14=50(plante in total)
300lei:50=6lei(costa o planta)
Sper ca te-am ajutat!!! :)))
Succes!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!