👤

Ajutați mă va rog mult


Ajutați Mă Va Rog Mult class=

Răspuns :

Răspuns:

a) Pentru lazile cu prune a folosit 88 (792:9=88) si pt lazile de mere 84 (756:9=84)

b) Fermierul are in total 1548 de kg si daca 1 kg de fructe costa 8 lei incaseaza 13.932 de lei

Sper ca te am ajutat

Explicație pas cu pas: