Va rog am scris cat de clar pot va rog rezultatul corect dau coroana dar cei care se prostesc la răspuns o să vadă ei

a) 16+3=19 elevi în total
300ml×5=1500ml a consumat un elev în timpul săptămânii
300ml×2=600ml a consumat un elev în weekend
1500ml+600ml=2100ml a consumat un elev într-o săptămână
2100ml×19=39900ml=39,9 l au consumat toți într-o săptămână
b) Avem nevoie de 40 de sticle de un l pentru a pune tot laptele.