Răspuns :
Răspuns:
48)
66+19=85 vișini
200-66-85=49 piersici
R:49 piersici
49)
124+49=173 al doilea camion
398-124-173=101 al treilea camion
R:101 saci al treilea camion
50)
•a-b=179
b=325-86
b=239
•a-239=179
a=239+179
a=418
R:418 (descăzutul)
=======================
Coroniță?
48.
200-66-(66+19)=
200-66-85=
134-85=49 sunt piersici
49.
398-124-(124+39)=
398-124-163=
274-163=111 in al treilea camion
50.
A-B=179
(325-86)-B=179
239-B=179
B=239-179
B=60 (descazutul)
200-66-(66+19)=
200-66-85=
134-85=49 sunt piersici
49.
398-124-(124+39)=
398-124-163=
274-163=111 in al treilea camion
50.
A-B=179
(325-86)-B=179
239-B=179
B=239-179
B=60 (descazutul)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!