Răspuns :
Răspuns: volum = 0,3 m³
Explicație:
densitatea = masa : Volum
Volum = masa : densitate
masa = 36 kg
densitate = 120 kg /m³ - [ cred ca este o valoare incorecta, media este de 600 - 800 kg /m³ ]
Volum = m : ρ = 36 kg : 120 kg /m³ = 0,3 m³
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!