👤

va rog pana la 15:10​

Va Rog Pana La 1510 class=

Răspuns :

Răspuns:

24

Explicație pas cu pas:

Facem 6 ori 4 whdhksjxx

Răspuns:

1) cat costa 6 bomboane?

6 lei x6=36 lei

Daca 4 acadele costa 36 lei

4 acadele

2)Cat costa 4 acadele?

36 lei

Te intreaba O acadea

36 lei:4 = 9 lei

sper ca te-am ajutat! Coroana?