Răspuns :
m Na - 22.99
m O - 16.00
m H - 1,008
m NaOH = 22.99 + 16.00 + 1.008 = 39.998 g/mol
m O - 16.00
m H - 1,008
m NaOH = 22.99 + 16.00 + 1.008 = 39.998 g/mol
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!