Un elev a cumparat de la o librarie 3 gume, 4 linii si 7 caiete. A doua oara a cumparat 7 gume, 3 linii si 4 caiete. A treia oara a cumparat 4 gume, 7 linii si 3 caiete. Stiind ca a platit prima oara suma de 30400 lei, a doua oara 25700 lei, iar a treia oara 41900 lei si ca obiectele de acelasi fel au acelasi pret, sa se afle cat costa o guma o linie si un caiet.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!