Ajutor cu această problemă

Răspuns:
Explicație:
R=ρ.l/S
l=R.S/ρ=13.12.10⁻⁶/780.10⁻⁹=200m
S=12mm²=12.10⁻⁶m²
ρ=780nΩm=780.10⁻⁹Ωm