👤

pentru 2 kg de piersici și 3 kg de cireșe Mama a plătit 32 RON pentru a face gem Ea a cumpărat 4 kg și piersici de piersici și 5 kg de cireșe de același fel și a plătit 56 RON Cât costă 1 kg de piersici dar unul de cireșe metoda comparației

Repedeeeeeeee plsssssssssss.

În 10 minuteeeeeee. Dau coroana și 50 puncteee ​


Pentru 2 Kg De Piersici Și 3 Kg De Cireșe Mama A Plătit 32 RON Pentru A Face Gem Ea A Cumpărat 4 Kg Și Piersici De Piersici Și 5 Kg De Cireșe De Același Fel Și class=

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea AUGUSTINDEVIAN