👤

Doresc o problema care sa se rezolve in urmatorul exercitiu 24x2+5x3.

Răspuns :

Răspuns:

Am cumparat 2 pachete cu jeleuri a cate 24 lei bucata si 5 gume de sters care costa 3 lei fiecare. Cat costa in total?