👤

Pentru 2 pachete de unt si 3 kg de făină sau plătit 39 lei,iar pentru 4 pachete de unt si 5 kg de făină,71 lei.
Cat costa un pachet de unt?Dar 1 kg de făină


Va rog repede!!!!​


Răspuns :

Răspuns:

sper sa te ajute! cred ca asa este metoda corectă!

Vezi imaginea NECUNOSCUTQUEST