vă rog urgent ex 18 DAU COROANA

Răspuns:
reprezintă ca 10 kg de mere costa 48,6 lei
5kg=24,3; 243:5= 48,6
Răspuns:
raportul dintre 24,3 si 5 reprezintă prețul unui kg de mere.
Sper ca te-am ajutat!