👤

vă rog urgent ex 18 DAU COROANA​

Vă Rog Urgent Ex 18 DAU COROANA class=

Răspuns :

Răspuns:

reprezintă ca 10 kg de mere costa 48,6 lei

5kg=24,3; 243:5= 48,6

Răspuns:

raportul dintre 24,3 si 5 reprezintă prețul unui kg de mere.

Sper ca te-am ajutat!