👤

metoda comparației compune și apoi rezolvă problemele reprezentate prin desene ​

Răspuns :

Pentru 3 ciocolate si 3 pachete de biscuiti s-au platit 21 de lei, iar pentru 3 ciocolate si 4 pachete de biscuiti s-au platit 24 de lei