Care este prețul mediu al unui kilogram de roșii cumpărate de mama în această săptămâna? 2. Alina a cumpărat 3 caiete dictando, pentru care a plătit 6 lei, şi 2 caiete de matematică, pentru care a plătit 5 lei. Care este prețul mediu al unui caiet?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!