👤

O ciocolata cantareste 250g si are densitatea 5g / cm3. Aflați volumul in m3​

Răspuns :

V=0,00005 m³

[tex] = \frac{250g}{ \frac{5g}{ {cm}^{3} } } = 50 {cm}^{3} = 0.00005 {m}^{3} [/tex]

coroană pls