De la o cofetarie, Miruna a cumpărat 2 fursecuri şi 4 napolitane, plătind 26 de lei. In altă zt, la aceleași prețuri, a cumpărat 2 fursecuri şi 6 napolitane de acelaşi fel ca primele, plătind 34 de lei. Câți lei costă un fursec? Dar o napolitana?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!