Se da circuitul din figura alăturată pentru care:E1=2V, E2=7V, E3=10V, R1=10ohm, R2=5ohm.Intensitatea curentului prin R1 este: a)1A b)1.5A c)1.7A d)0,7A.
Va rog!!!E urgent!!
