Răspuns :
Cat costa o minge și cât costa o?
Rezolvare:
Cât costă o minge?
4×3=12(valoarea mingi)
Cât costă o păpușă?
3×3=9(valoarea papusei)
Cât costă o minge și o păpușă?
12+9=21(valoarea a mingi și a papusi)
Răspuns:21 de lei costa o păpușă și o minge
Explicație pas cu pas:
SPER SA-TI FIE DE AJUTOR!!
Cât costă mingile?
4 x 3 = 12
Cât costă păpușile?
54 - 12 = 42
Totalul mingelor și a păpușilor:
54 + 86 = 140
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!