Răspuns :
Cât rest a primit mama?
200lei-130lei= 70 lei
Câți lei costă 7 prosoape?
70lei: 7=10 lei
Câți lei costă 10 prosoape?
10×10=100 lei
Câți lei a cheltuit mama?
130lei+70lei=200lei
Răspuns:
10 prosoape costa 100 de lei
Mama a cheltuit 200 lei
Sper că răspunsul meu ți-a fost de folos !
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!