7. Corina cumpără 4 linguri, 5 furculite si cutite, pentru care plăteşte 91 lei. Dacă ar cumpăra 6 linguri, 3 furculiţe şi 8 cuțite, ar plăti 101 lei. Ştiind că o lingură este de 2 ori mai scumpă decât un cutit, află cât costă fiecare tacâm.
VĂ ROGGGGG REPEDEEEEEE!!!!!! DAU COROANAAA
