Un corp din fier are lungimea L= 50 cm, Lățimea l= 12 cm și înălțimea h= 6 cm. Dacă densitatea fierului este de 7800 kg/m pătrați, determinați mărimea forței de greutate a corpului
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!