Un corp de masa m = 1kg se afla la înălțimea h = 1m și are viteza v = 11s orientat vertical in jos . Sa se calculeze energia potențiala ,energia cinetica și energia mecanica . La h = 1m și la suprafața pământului
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!