Răspuns :
Răspuns:
Vmaterial=20-4=16cm³
p=2,5g/cm³
m=V×p
m=16m³×2,5g/cm³=40g
Răspuns:
20:4=...…..
Explicație:
34+20+4
Sper că te-am ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!