Răspuns :
Răspuns:
densitate = masa / volum
masa = densitate x volum
V = L x l x h
V = 20 x 10 x 2 = 400 m³
masa = 2050 x 400 = 820 000 kg
V paralelipiped=L*l*h
V paralelipiped=20 m*10 m*2 m=400 m3
ρ=m/V
2050 Kg/m3=m/400 m3
m=2050 Kg/m3*400 m3=820000 Kg (m3 cu m3 se simplifica)
Succes!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!