Răspuns:
Explicație:
E A=31 K-2e L-8e M-5e -----> Z=15
M=5e 15e, 15p , 16n
E= P
155g P
nr. moli
nr atomi
n= m : M
n= 155g : 31g/moli = 5moli de atomi P
1mol de atomi P-------------6,022.10²³atomi P
5moli ------------------------------------x
x= 5 . 6,022.10²³atomi P= 30,11 .10²³atomi P