👤

a=9,2 m/S². t=2S. Vi=5,6 m/S. VF=? km/h​

Răspuns :

Bunaaaa!!

v(2)=vi+at (legea vitezei)
v(2)=5,6+9,2*2
v(2)=5,6+ 18,4
v(2)= 24 m/s

Sper ca te am ajutatt!:)))
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari